Terminy szczepień przeciwko wirusowi HPV

 

Dziewczynki urodzone w roku 2000  i  zameldowane  na terenie gminy Sobótka będą miały przeprowadzone szczepienie p/ rakowi szyjki macicy szczepionką Silgard. Szczepienia odbędą się w Przychodni Rodzinnej Kajderowicz i Biliński przy pl.Wolności 1 w Sobótce.

Szczepienia będą przeprowadzone w następujących terminach:

I szczepienie 29.04.2013r w godzinach 1600-1800

II szczepienie 27.05.2013r w godzinach 1600-1800

III szczepienie 30.09.2013 w godzinach 1600-1800

Na szczepienie należy zgłosić się z wypełnionym i podpisanym drukiem zgody na szczepienie,kartą informacyjną dotyczącą  stanu zdrowia dziecka  oraz z książeczką zdrowia dziecka . Prosimy  o wpisanie na karcie informacyjnej numeru pesel dziecka oraz numeru telefonu kontaktowego.

W sytuacji odmowy szczepienia prosimy w wyżej wymienionych dokumentach odnotować ten fakt i podpisane dokumenty złożyć w sekretariacie szkoły. Ta procedura pozwoli na zaszczepienie niewykorzystanymi szczepionkami osób z listy rezerwowej.

W sytuacji kiedy dziecko w wyznaczonym dniu nie będzie mogło zgłosić się na szczepienie (np. choroba) prosimy o telefon pod podany numer kontaktowy. O nowym terminie szczepienia będziemy informować indywidualnie.

Szczepienia będą poprzedzone badaniem lekarskim , które przeprowadzi dr n. med. Małgorzata Kajderowicz – Kowalik  lekarz chorób dziecięcych.

Szczepienia przeprowadzą dyplomowane pielęgniarki mgr Izabela Konopka, Aneta Biel oraz położna Anna Gdula .

Przez 24 godziny po szczepieniu czynny będzie telefon dla rodziców 606 965 272.

 

 

źródło: Urząd Miasta I Gminy Sobótka

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *