Rowery Cannondale - Thirty Three Wrocław

V-ty Judo Cup Ceska Trebova 23-24.01.2016r. Dobry start naszych gimnazjalistów

W weekend 23-24.01.16r w Ceska Trebova odbył się międzynarodowy turniej judo z udziałem: Polski, Słowacji i Czech. Udział w turnieju wzięło 350 zawodniczek i zawodników grup wiekowych: dzieci starsze, młodzicy oraz juniorzy młodsi. Jedyną w Polska ekipa byli judocy spod Ślęży. W pierwszym dniu startowali: Dyrcz Wiktor, Waniszewski Hubert, Kołodziej Szymon, Grzegorczyk Kacper oraz Bogdański Filip. Turniej został rozegrany w systemie pucharowym na trzech tatami natomiast  zawodnicy prezentowali bardzo dobre wyszkolenie techniczne. Z naszego Dojo tylko Filip Bogdański ( uczeń klasy 1F: klasa sportowa o profilu judo) wywalczył brązowy medal w kategorii wagowej do 46kg. Pozostali zawodnicy zakończyli udział w turnieju w walkach eliminacyjnych. W niedzielę 24 lutego Sobótkę reprezentowali chłopaki: Patryk Grzegorczyk, Emil Cwek, Arkadiusz Waniszewski, Radosław Fedyk, Patryk Najdek oraz dziewczęta: Roksana Filipiak (uczennica klasy  Gimnazjum  oraz Maria Siembida. Pierwszy medal dla judoków spod Ślęży i bezkonkurencyjny w kategorii 46kg okazał się Patryk Grzegorczyk zdobywając złoty medal w kategorii wiekowej dzieci młodsze. Arkadiusz Waniszewski (klasa II D Gimnazjum)  również okazał się lepszy od swoich przeciwników i w kategorii do 50 kg zdobył złoty medal. Emil Cwek zdobył srebrny medal w kat. wagowej do 55kg w kategorii wiekowej junior młodszy.