Wieczór autorski Jolanty Kosowskiej

Wieczór autorski Jolanty Kosowskiej – książka pt.: „Niepamięć”, Biblioteka Publiczna w Sobótce 13 lipca 2012 r., godz. 18.00

 

Biblioteka Publiczna w Sobótce we współpracy z Biblioteką Szkoły Podstawowej nr 1 zapraszają na wieczór autorski pani Jolanty Kosowskiej promujący jej książkę, pt.: Niepamięć Wydawnictwa „Bukowy Las”.

W programie m.in.: prezentacje Autorki, autografy, możliwość nabycia książek, konkursy.

http://www.jolantakosowska.pl/

 

Jolanta Kosowska, urodzona na Opolszczyźnie, całe życie związana z Wrocławiem, z zawodu lekarka, specjalistka w trzech dziedzinach medycyny, nauczycielka nagrodzona za nowatorskie programy edukacyjne dla lekarzy. W latach 1997 – 2004 lekarz pediatra i lekarz rodzinny pracujący w Sobótce. Od kilku lat mieszka i pracuje w Dreźnie, związana jest z drezdeńską Polonią. Pomysłodawczyni praktyki lekarskiej przyjaznej dla cudzoziemców. Od dawna dzieli swój czas pomiędzy pracę zawodową, podróże i pisanie powieści. Pewnego dnia zrodził się w jej głowie pomysł, żeby wydać jedną z nich. Wybór padł na Niepamięć.

Miłość, zazdrość i medycyna

Opowieść o przyjaźni i miłości, o młodych ludziach i ich walce o przetrwanie,  o ucieczkach, wyjazdach i powrotach

Dwóch przyjaciół, lekarzy, którym przyszło żyć i pracować w dwóch różnych krajach, spotyka się po latach w dramatycznych okolicznościach. Kiedyś łączyło ich wiele, a dzieliła miłość do tej samej kobiety. Teraz jeden z nich jest ciężko chory, potrzebuje medycznej pomocy drugiego. Wyuczona i przyswojona na emigracji obojętność nagle przestaje mieć znaczenie, poprawność znika pod wpływem fali dawno zapomnianych emocji. Zagubione gdzieś po drodze słowa odzyskują dawne znaczenie. Przyjaciele zaś z przerażeniem stwierdzają, że obaj nic nie wiedzą o losach kochanej przez nich kobiety. Zniknęła przed laty w nieznanych im okolicznościach. Czy to możliwe, że przez cały ten czas mieszkała w Chorwacji? Dlaczego nie dawała znaku życia?

 

Spotkanie odbędzie się 13 lipca 2012 r. /piątek/ o godz. 18.00, ul. Świdnicka 20a, w siedzibie Biblioteki Publicznej. Wejście obok „rotundy”. Dojście od strony parkingu przy Hali Sportowej, przez teren Szkoły Podstawowej nr 1 lub od strony ul. Ślężnej.

Zapraszamy w literacką podróż!

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *