WYBIERZ MASKOTKĘ THE WORLD GAMES 2017 I WYGRAJ ZAPROSZENIE NA CEREMONIĘ OTWARCIA

PL

 

Pszczoła, lew, krasnoludek, sowo-kot oraz postacie Jasia i Małgosi to projekty, które znalazły się w finale konkursu na maskotkę 10. Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017. W sumie do konkursu zgłoszono 620 prac, z których jury wybrało do finału 5 propozycji. O tym, jak będzie wyglądała maskotka, zdecydują internauci w głosowaniu.

– W tym konkursie wybieramy bohatera naszych igrzysk. Postać, z którą będą się mogli identyfikować zarówno mieszkańcy miasta, jak i nasi goście. Ma integrować, ale być także pamiątką dla wszystkich osób, które w trakcie igrzysk będą we Wrocławiu – wyjaśniał prezes spółki The World Games Wrocław 2017 Piotr Przygoński.  

Głosowanie finałowe jest dostępne na stronie http://www.wroclaw.pl/sonda/maskotka/ i potrwa do 13 lutego. Wyniki głosowania poznamy natomiast 16 lutego.

Jury tak uzasadniało swój wybór:

Pszczółka – symbolizuje proekologiczne działania, troskę o środowisko naturalne. Ginięcie pszczół to dzisiaj problem wielu krajów. Jest pracowita i zadziorna, jak na prawdziwego sportowca przystało.

Lew – obecny w herbie Wrocławia, znany z logotypu wrocławskiego ZOO, jest kojarzony jako silny i wysportowany osobnik.

Jaś i Małgosia – wrocławskie kamieniczki, a narysowane postaci symbolizują także Wrocław jako miejsce pozytywnych spotkań.

Krasnoludek – to znany symbol Wrocławia, sympatyczny, pomocny, pełen dobrej energii, można go spotkać we Wrocławiu w różnych odsłonach.

Sowo-kot – to połączenie dość abstrakcyjne, ale dzieci często mają potrzebę nieoczywistego spojrzenia na świat, przez co należy to uszanować oraz docenić.

Autorzy trzech pierwszych miejsc zostaną nagrodzeni pakietami sportowo – turystycznymi (wyjazd na wydarzenie sportowe oraz zwiedzanie lokalnych atrakcji).

Nagrody dla Głosujących! Spośród wszystkich oddanych w konkursie głosów Organizator rozlosuje i nagrodzi 10 osób, a do wygrania są pakiety, na które składają się: podwójne zaproszenie na ceremonię otwarcia TWG 2017 i gadżety o charakterze sportowo-promocyjnym. 

Patrycja Wojciechowska
koordynator ds. komunikacji, Wrocławski Komitet Organizacyjny – Światowe Igrzyska Sportowe 2017 Sp. z o.o.,  tel. mob. +48 734 155 780, patrycja.wojciechowska@theworldgames2017.com

źródło: Urząd Miasta I Gminy Sobótka

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *