WYBORY SAMORZĄDOWE 2018 – SERWIS INFORMACYJNY

Na stronie https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/ znajdują się najważniejsze informacje na temat nadchodzących wyborów samorządowych. Na stronie można zapoznać się z poświęconymi wyborom samorządowym aktami prawnymi, w tym uchwałami Państwowej Komisji.

Do otwarcia lokali wyborczych pozostało 31 dni, w związku z tym najwyższy czas zapoznać się z zarejestrowanymi kandydatami zarówno do Rady Miasta i Gminy Sobótka jak i na fotel Burmistrza Sobótki.

W Gminie Sobótka mamy 15 okręgów wyborczych, w których liczba mieszkańców określona jest na 12 539 osób z czego 10 257 jest uprawniona do głosowania. Każdy okręg wyborczy obejmuje wybrane ulice w mieście Sobótka oraz wybrane miejscowości w gminie. Każdy okręg ma zbliżoną liczbę wyborców, z której wyłoniony jest jeden mandat. W zależności od okręgu zgłoszona jest różna ilość kandydatów do Rady Miasta.

Do wyborów samorządowych zostało zgłoszonych 6 komitetów wyborczych:

KWW Huberta Kurdziela, KWW Niezależni Aktywni Samorządni, KWW Mirosława Jarosza, KWW Porozumienie Ponad Podziałami, KWW Niezależni, KWW Teresy Masłowskiej

Łącznie z 15 okręgów wyborczych jest 50 kandydatów do Rady Miasta i Gminy Sobótka. Średnia wieku osób ubiegających się o stanowisko Radnego to 50 lat. Najstarszy kandydat ma 73 lata a najmłodszy 27 lat. Najwięcej kandydatów aż 5-ciu jest z okręgu wyborczego nr 2 (Sobótka – ulice: Owcza, Rynek, Szkolna, Świętego Jakuba, Tadeusza Kościuszki) a najmniej kandydatów tylko 2-óch z okręgu wyborczego nr 10 (Sołectwa: Księginice Małe, Przezdrowice, Strzegomiany) oraz 15 (Sołectwa: Kryształowice, Mirosławice, Olbrachtowice, Siedlakowice)

O stanowisko Burmistrza Miasta i Gminy Sobótka ubiegać się będą:

Hubert Kurdziel, lat 38, (KWW Huberta Kurdziela)

Mirosław Jarosz, lat 58, (KWW Mirosława Jarosza)

Jakubowski Tadeusz, lat 63, (KWW Porozumienie Ponad Podziałami)

Szczegółowy podział okręgów wyborczych oraz osób kandydujących do Rady wkrótce.

 

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *