Wyniki wyborów Burmistrza w Sobótce

Przedstawiamy wyniki wyborów Burmistrza w Gminie Sobótka. Spośród 10332 uprawnionych do głosowania wyborców głosowało 5281, co daje frekwencję na poziomie 51,11%. Wszystkich ważnych głosów oddanych zostało 5127.

Sporą przewagą głosów może pochwalić się obecny Burmistrz, Stanisław Dobrowolski, jednak nie udało mu się zebrać wymaganej większości gwarantującej zwycięstwo w pierwszej turze.

Kolejnym z kandydatów, który uzyskał najwięcej głosów jest Zenon Gali, który tym samym będzie rywalizował o zwycięstwo w drugiej turze wyborów.

 

Poniżej zestawienie liczby głosów oddanych na poszczególnych kandydatów.

 

Lp. Nazwisko i imię – imiona

Zgłoszony przez Komitet Wyborczy

Liczba głosów ważnych

%

1 Biczysko Paweł Stefan Komitet Wyborczy PSL

976

19,04
2 Dobrowolski Stanisław KWW Stanisława Dobrowolskiego

2182

42,56
3 Gali Zenon KWW Zenona Gali

1116

21,77
4 Jankowiak Ewa KWW Ewy Jankowiak

636

12,40
5 Zaleski Grzegorz Jerzy KW Prawo i Sprawiedliwość

217

4,23

 

Zobacz Protokół wyników głosowania na Burmistrza Miasta i Gminy Sobótka »

 

 

 

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

8 komentarze do wpisu “Wyniki wyborów Burmistrza w Sobótce

 1. adam pisze:

  Nie znam osobiście p. Dobrowolskiego, ale jest to najlepszy burmistrz jakiego miała Sobótka..

 2. andrzej pisze:

  Przed wyborami wziął się za robotę… i tyle. Gówno robi dla naszego miasta. Na własnej kieszeni zależy mu najbardziej.

 3. Stanisław pisze:

  Pierwszy rok zakładam,że się uczył rządzenia,jednak dwa lata przespał, w ostatnim przed wyrobami zmuszony był coś zrobić aby mieć podstawę do reelekcji.Burmistrz winien być dla wszystkich jednakowy,ten wyraźnie preferuje kościół nie kryjąc się z tym. W końcu jest podobno rozdział kościoła od państwa,ale czy w tym przypadku?

 4. Aleksandra pisze:

  Jeśli konkurent Pana Dobrowolskiego miałby być tak profesjonalnym burmistrzem jak, profesjonalnym dziennikarzem jest popierający go na łamach pisma Świat Sobótki redaktor Józef Grygorcewicz, to ogarnia mnie zgroza! Wstyd,jak można publikować tak żenująco grafomańskie teksty. Czy ich autor nie powinien popracować trochę nad gramatyką, interpunkcją i językiem zanim zaproponuje nam do przeczytania następny nr gazetki ?! (o stronie merytorycznej nie będę się wypowiadać bo to dno totalne).

 5. Tomasz pisze:

  Drodzy mieszkańcy oślepieni chęcią przejęcia władzy w naszym pięknym nareszcie mieście. Dzięki staraniom Naszego Pana Burmistrza który pieniądze już dawno zarobił na swoje następne dwa wcielenia i to nie dlatego że piastował urząd Burmistrza PRZESTAŃCIE KŁAMAĆ, OSZUKIWAĆ,I KOMBINOWAĆ, popatrzcie na osiągnięcia poprzednich naszych „dobroczyńców ” jak Szanowny pan G , B, C, wszyscy oni tylko obiecywali złote góry a później tylko napełniali pieniążkami swoje puste kieszenie. Wystarczy popatrzeć na oświadczenie majątkowe Pana D. przed wyborami a wszystko będzie dla was jasne!!! WIĘC PROSZĘ COŚ W ŻYCIU ZROBIĆ DLA SIEBIE A PÓŹNIEJ OBIECYWAĆ „ZŁOTE GÓRY INNYM” SZANOWNY PANIE BURMISTRZU TRZYMAMY ZA PANA KCIUKI!!! ” gutta cavat lapidem non vi sed saepe cadendo” DLATEGO MUSI PAN WYGRAĆ!!!

 6. Janina pisze:

  Trzymam kciuki za p.Dobrowolskiego, za jego kadencji widać pozytywne zmiany. Miejmy nadzieję,że skatepark powstanie.

 7. rafi pisze:

  Jeżeli wygra Dobrowolski to skatepark powstanie – albo i nie powstanie – zależy jak się odwidzi burmistrzowi.
  Nie nabierajcie się na żaden dialog,bo go nie ma! Nastawić się trzeba raczej na despotyczne zapędy kto nie wie ten niech nie mówi, kto widział i poczuł ten wie!

 8. Ludmiła pisze:

  Łatwiej jest zobaczyć, co zrobił burmistrz obecnej kadencji, bo to jest w centrum miasta, w samym jego rynku. I w dodatku tuż przed następnymi wyborami. Trudniej natomiast mieszkańcom zauważyć to, co jest dalej od rynku, a zostało wykonane przez poprzedników; oczyszczalnia ścieków jako jedna z pierwszych w województwie (E. Cieleń) bo funkcjonuje daleko w polu, czy cudowny, nowoczesny kompleks oświatowy w mniej odwiedzanej części miasta (A.Broda, Z. Gali). I jedno i drugie służy dla całej gminy i nie jest porównywalne z wyremontowanym odcinkiem drogi w rynku, ale jest symboliczne dla minionych kadencji, w których nie było szans na pozyskanie dużych środków z unii europejskich jak obecnie. Takie jest moje zdanie jako mieszkanki tej gminy.

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *