Wypowiedź Pani Ewy Jankowiak w sprawie skandalu w SP1 Sobótka

Drodzy Wyborcy!
Wpadł mi w ręce Biuletyn Wyborczy nr 3.Sądziłam początkowo że ktoś spłatał figla wyborczego Panu Burmistrzowi Dobrowolskiemu podpisując biuletyn jego stroną internetową.
Ale nie; to był Biuletyn Burmistrza! Moje zdziwienie było ogromne. Dlaczego? Bo od 1 września słyszę że w Szkole Podstawowej Nr 1 panuje bardzo zła atmosfera, że Nowa Pani Dyrektor zamyka szkołę przed Rodzicami,że dochodzi do konfliktów na linii Rodzic-Szkoła,że dzieci zmuszone są uczyć się na korytarzach, że nad głowami uczniów pracują młoty,wiertarki itp narzędzia, że nauczyciele nie mają pokoju nauczycielskiego, że wyrzuca się raz po raz nauczycieli z pracy z którymi dzieci, szczególnie te najmłodsze są emocjonalnie związane, ze znaną od lat Pracownię Tkactwa Artystycznego przenosi się do piwnic/o zgrozo!/,że Rodzice piszą interpelacje do Rady Miasta a których nie chce się czytać na sesji/byłam świadkiem/itd.,itd.
I wszystkiemu winna jest p.Ewa Białobrzeska która poszła na zasłużoną emeryturę!!! A którą ja od wielu lat znam i cenię jako, pedagoga,dobrego dyrektora i przyjaciela dzieci,w szkole której nigdy nie było żadnych skandali ..To Pani Białobrzeska jest winna, że Urząd nie wie jaka jest sytuacja w największej gminnej szkole?To Pani Białobrzeska jest winna że dzieciom spoza obwodu nie opłaca się biletów miesięcznych na dowóz do szkoły, że trzeba angażować aż Rzecznika Praw Dziecka aby udowodnić że można te bilety opłacać,tym bardziej że w SP 1 panuje przepełnienie i Rodzicom dzieci posyłających swe pociechy do SP w Świątnikach
należałoby podziękować a nie karać mandatami.

To jest właśnie to co od lat obserwuję w naszym Urzędzie tzn.my mieszkańcy jesteśmy natrętami,to my mamy cierpliwie czekać miesiącami na załatwienie spraw, to my mamy uwierzyć w niemożność załatwienia swoich problemów. Ile to lat np. przekonywano nas że  „letniskowcy” nie mają głosu. Ale przepraszam odbiegam tym trochę od tematu szkół. Tytuł w Biuletynie nr 3 jest właściwy”Skandal w SP 1 w Sobótce”. Tak Skandal jest, tylko że autorem skandalu nie jest Pani Białobrzeska a zupełnie ktoś inny,a kto pozostawiam wyborcom do dopowiedzenia!!!

Z wyrazami szacunku dla Pani Ewy Białobrzeskiej
Ewa Jankowiak

 
PS.Właśnie wróciłam kilka dni temu z Niemiec,gdzie byłam służbowo z kolegami z Rady i Starostwa m.in. w mieście Bocholt,które onegdaj żyło wyłącznie z włókiennictwa. Dziś jedną ze starych fabryk zamiast wyburzać przekształcono w Muzeum Włókiennictwa. Zwiedzaliśmy to Muzeum i jakże było mi miło,jaka byłam dumna że w tym właśnie muzeum była nie
dawno wystawa prac naszych dzieci z pracowni Pani Domańskiej. Dobrze że jeszcze nie wiedziałam o jakże przykrym potraktowaniu pracowni Pani Aliny. Ze wstydu nie wiedziałabym gdzie się schować a nie wiedząc o tym chwaliłam się sukcesami dzieci.

PS-bisDziś w dniu 30.X.2014 r.na sesji Rady Miasta Sobótka okazało się że można i należy podjąć uchwałę o opłacaniu biletów miesięcznych dzieciom spoza obwodu.

NIC TYLKO CIŚNIE SIĘ NA USTA:HURRA<HURRA<HURRA!!!

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

komentarz do wpisu “Wypowiedź Pani Ewy Jankowiak w sprawie skandalu w SP1 Sobótka

  1. Grzegorz pisze:

    Przeczytałem powyższy tekst. Jest bardzo tendencyjny. Obecna Pani Dyrektor jest wyjątkowo sympatyczną osobą, a robi się z niej sztucznie negatywną postać. tylko dla tego, że jest na terenie Gminy jedna osoba, która cały czas zapatrzony w siebie „mąci” i podżega pozostałych rodziców do niechęci wobec Pani Dyrektor. Rozsiewa kłamliwe informacje. Sądzę, że napisała go Pani pod wpływem właśnie takiego piętnowania Pani Dyrektor przez tę osobę.

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *