12 miejsce w Maratonie Piaksów dla Krystiana Ogły z Sobótki

Krystian Ogły, mieszkaniec Sobótki, w piątek dotarł do mety jednego z najbardziej wymagających na świecie biegów ultra – Marathon des Sables ( Maraton Piasków ), zajmując 12 miejsce w klasyfikacji generalniej! Pokonał 250 km w czasie 24 godziny 16 minut.

Marathon des Sables (w skrócie MDS), Maraton Piasków – ultramaraton odbywający się na Saharze na południu Maroka od 1986 roku.

Uczestnicy biegu w ciągu siedmiu dni pokonują około 230 km (impreza odbywa się zawsze na Saharze, ale co roku zmienia się plan biegu). Muszą nieść ze sobą cały sprzęt, ubrania i jedzenie[1]. Organizatorzy dostarczają im od 9 do 10,5 (najdłuższe etapy) litrów wody na każdy dzień zmagań, zapewniają opiekę medyczną i namioty. Żywność na cały tydzień zawodnik musi przygotować przed startem. Bieg jest sześcioetapowy, przy czym jeden z etapów jest maratoński. Najdłuższy etap ma około 80 kilometrów, dlatego rozgrywa się w przeciągu dwóch dni, wliczając w to noc. Maksymalny czas w jakim zawodnik musi pokonać ten etap wynosi 34 godziny. Najszybsi zawodnicy przebywają ten dystans w ciągu jednego dnia, dzięki czemu mogą dłużej odpocząć przed kolejnym etapem. Ostatni etap o dystansie około 22 kilometrów w przeciwieństwie do innych odbywa się częściowo na regularnych drogach. Tam zawodnicy mogą się spodziewać wsparcia publiczności, co nie zdarza się na innych etapach. Maraton piasków jest uznawany za najcięższą konkurencję tego typu.

Źródło: Facebook

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *