Jak produkuje się rolety zewnętrzne?
artykuł sponsorowany
Zastanawiasz się nad montażem rolet zewnętrznych? Nie wiesz jaki rodzaj rolet wybrać? Chcesz wiedzieć w jaki sposób są zbudowane? Oto pigułka wiedzy o roletach zewnętrznych.
- Rolety zewnętrzne – dlaczego warto się na nie zdecydować?
- Szeroki wybór rolet zewnętrznych – które wybrać?
- Rolety podtynkowe – czy to jedyna możliwość?
- Jak produkuje się rolety zewnętrzne?
Rolety wewnętrzne w znaczącym stopniu różnią się od tych rolet zewnętrznych. Różnica dotyczy między innymi montażu rolet. Rolety wewnętrzne zakładane są wewnątrz pomieszczenia. Ich zamiennikiem są często żaluzje drewniane, rolety, czy zasłony. Choć oba rodzaje chronią przed promieniami słonecznymi, to zewnętrzne mogą zapewnić przyjemny chłód w upalne dni i ciepło w zimne poranki. Zewnętrzne odporne są na różne warunki pogodowe, obniżają poziom hałasu i stanowią ważny sposób zabezpieczenia nieruchomości.
Rolety zewnętrzne – dlaczego warto się na nie zdecydować?
Rolety zewnętrzne stanowią doskonałą izolację termiczną (chronią pomieszczenia przed niską lub wysoką temperaturą panującą na zewnątrz). To znacząco wpływa na obniżenie kosztów zużycia energii i koszty ogrzewania budynku. Takie rolety chronią także przed nadmiernym hałasem. Dodatkowo stanowią skuteczną ochronę dla stolarki okiennej. Takie rozwiązania chronią również prywatność mieszkańców.
Szeroki wybór rolet zewnętrznych – które wybrać?
Dostępnych jest wiele rodzajów rolet zewnętrznych. Rolety natynkowe, rolety podtynkowe, rolety nadstawne, rolety antywłamaniowe oraz rolety nadprożowe. Czym się różnią? Wybór odpowiednich rolet podyktowany jest miedzy innymi tym czy montowane mają być w nowym, właśnie powstającym budynku czy też takim, który został już zbudowany. Kolor rolet najczęściej dobiera się do elewacji lub innych elementów obiektu.
Rolety podtynkowe – czy to jedyna możliwość?
Rolety zewnętrzne natynkowe warto założyć na już istniejących budynkach. Można je montować na elewacji lub w ramach okiennych. Aby zadbać o jak najlepszy efekt wizualny, warto zastanowić się nad wyborem skrzynki roletowej, gdyż będzie ona widoczna na elewacji. Do wyboru są skrzynki: okrągłe, półokrągłe oraz cięte pod kątem 45 stopni.
O roletach podtynkowych warto pomyśleć na etapie budowy domu. Zaplanowanie tego rozwiązania na etapie projektu pozwala na efektywne wykorzystanie systemu. Rolety zewnętrzne tworzone w technologii podtynkowej zapewniają doskonałą izolację termiczną. Przy zastosowaniu tego typu produktu można liczyć na idealne dopasowanie w elewację. Niewątpliwą zaletą tych rolet jest możliwość zastosowania moskitiery zapewniającej ochronę przed insektami.
Rolety nadstawne nazywane są także roletami nasadkowymi lub nakładanymi. Ten system rolet można zamontować podczas budowy systemu lub wymiany ramy okna. W tym przypadku skrzynka rolety montowana jest w ramie okna bądź drzwi balkonowych. Dzięki temu skrzynka rolety nie jest widoczna.
Rolety antywłamaniowe w połączeniu z czujnikami ruchu i alarmem mogą stanowić skuteczny system zabezpieczający dom przed nieproszonymi gośćmi.
Rolety nadprożowe montowane są w trakcie budowy obiektu. W tym przypadku skrzynka rolet montowana jest w momencie wznoszenia ścian budynku. W nowych budowlach zalecane jest stosowanie okiennic nadprożowych. Tutaj rolety są w pełni wmontowane. Dzięki temu efekt wizualny spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest stabilność konstrukcji. Wszystko dzięki stalowemu wzmocnieniu i aluminiowym podporom tynkowym. Roleta nadprożowa znacząco zmniejsza zużycie energii potrzebnej na ogrzewanie i ochłodzenie domu. Polecane są do domów energooszczędnych i pasywnych.
Jak produkuje się rolety zewnętrzne?
Rolety składają się ze skrzynki rolety, pancerza rolety oraz prowadnic. Skrzynki dostępne są w rozmaitych kształtach i kolorach. Szeroki wybór kolorystyczny dostępny jest także w przypadku pancerza.
KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ