24-28 czerwca Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym w Sobótce

mp-kolarstwo-sobotka-2015

Po raz trzeci z rzędu w Sobótce odbędą się Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym. Podobnie jak w roku poprzednim zawody zaplanowano na koniec czerwca, dokładnie od 24 do 28 czerwca.

W tym roku w organizacji wezmą udział również nowe gminy: Strzelin i Kondratowice, gdzie odbędą się jazdy indywidualne na czas.
Bardzo ważnym wydarzeniem jest przyłączenie się do organizacji mistrzostw Czesława Langa z Lang Team. W poprzednich dwóch edycjach MP były organizowane przez KS „Ślęża Sobótka”. Dzięki współpracy tak doświadczonych organizatorów, impreza będzie na jeszcze wyższym poziomie. Według najnowszych informacji niedzielny wyścig elity będzie transmitowany na żywo w TVP. Będzie to historyczne wydarzenie, ponieważ będzie to pierwsza relacja na żywo z mistrzostw Polski. Trzeba przyznać, że będzie to niesamowita promocja dla Sobótki.
Jak co roku w MP wystartują najlepsi polscy kolarze: obecny mistrz Świata- Michał Kwiatkowski, Rafał Majka, Przemysław Niemiec. Na starcie nie zabraknie na pewno ścigającego się od lat w zawodowym peletonie Bartosza Huzarskiego, który jest mieszkańcem Sobótki. Może w tym roku uda mu się powalczyć o tytuł mistrza Polski.

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *