Arka Noego zacumowała w Parku w Górce

 

 

W środę rano, w Parku w Sobótce Górce odbył się happening inaugurujący Projekt pod nazwą Arka Noego oraz otwarcie placu zabaw o tej samej nazwie.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy nauczycielki; Małgorzata Wazner i  Edyta Gądek realizowały warsztaty plastyczne w Przedszkolu w Sobótce Górce oraz w Szkole Podstawowej  nr 2. Celem warsztatów było stworzenie masek i kostiumów zwierząt, które Noe zabrał ze sobą do Arki.

Celem tych zajęć było rozbudzenie więzi między grupami rówieśniczymi, rozwijanie umiejętności pracy w grupie, budowanie atmosfery życzliwości, wspólna zabawa.

W dniu happeningu dzieci z obu placówek, przebrane za zwierzęta, łączyły się pary i wspólnie wchodziły do zaimprowizowanej Arki, do której wprowadzał je Noe.

Statek wyruszył w podróż ratując przed zniszczeniem zwierzęta i wartości, które wniosły one na statek ratując je przed zniszczeniem i „zalaniem” przez zło tego świata. Po rejsie, kiedy nad arką zaświeciło słońce, Noe wypuścił w niebo białego gołębia.

Wody opadły, a Arka przybiła do brzegu. Zwierzęta wyszły na suchy ląd, a na pamiątkę tego ważnego wydarzenia powstał ekologiczny i kolorowy plac zabaw, który też nosi nazwę ARKA NOEGO, by przypominać dzieciom, że działając razem można pomagać innym i zmieniać świat na dobre.

Projekt zrealizowany jest ze środków przeznaczonych na rozwijanie profilaktyki uzależnień. Mamy nadzieję, że uda nam się stworzyć koalicję ludzi, którym „chce się chcieć” i którzy włączą się do działań na rzecz przywrócenia temu miejscu dawnej świetności.

Dzieci pokazały jak wiele można zdziałać razem, teraz zapraszamy dorosłych by  włączyli się do wspólnych działań.

źródło: Urząd Miasta I Gminy Sobótka

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *