Bartosz Huzarski – najwaleczniejszym kolarzem dnia w Tour de France

11703181_966805173363690_8381216990893202418_n

Bartosz Huzarski z Sobótki – kolarz zespołu Bora-Argon uczestniczył w sobotę w dwóch ucieczkach. Pierwsza rozpoczęła się niemal na początku etapu, oprócz Polaka była w niej trójka francuskich kolarzy. Kolejna miała miejsce 60 km przed metą.

Atak rozpoczął wtedy Michał Kwiatkowski, ale zrezygnował, kiedy okazało się, że do przodu ruszył jego kolega z drużyny Michał Gołaś oraz Huzarski i Duńczyk Lars Bak. Tę akcję, w której wzięło udział dwójka Polaków, peleton zlikwidował kilka kilometrów przed finiszem. Huzarski został wynagrodzony za ciężką pracę oficjalnym tytułem najbardziej walecznego kolarza etapu i czerwonym numerem startowym.

 

 

Na swoim fanpage napisał:

Cały czas 55 km/h wreszcie można było skatować nogę, wreszcie te emocje i fajna współpraca. Nikt z naszej trójki nie przeliczał i choć teoretycznie nie mieliśmy szans, widzieliście końcówkę? zakręty, tory wąskie drogi więc w grupie zawsze może się zdarzyć coś co nagle może dać nam niespodziewaną minutkę lub dwie. Ok tym razem tak się nie stało, tym razem się nie udało ale na pocieszenie mogłem wejść na podium TDF i odebrać nagrodę za najbardziej walecznego zawodnika dnia. Fajne przeżycie nie powiem …

 

Dodatkowe źródła: MSN.com.pl

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *