Będzie Zimowy Górski Maraton Ślężański

Rozwój imprez biegowych w naszym regionie trwa nadal. Dzięki aktywności Klubu Biegacza Sobótka oraz grupy sympatyków biegania już w styczniu odbędzie się I Zimowy Górski Maraton Ślężański. Trasa poprowadzi szlakami turystycznymi dookoła góry, przez partie podszczytowe i szczyt Ślęży.

Najlepszym zawodnikom w kategorii OPEN zostaną przyznane statuetki oraz nagrody finansowe. Nagradzane będą pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji kobiet i pierwsze trzy miejsca klasyfikacji mężczyzn.
Zawodnikom zajmującym pierwsze trzy miejsca w kategoriach wiekowych zostaną przyznane statuetki okolicznościowe.

Mieszkańcy Miasta i Gminy Sobótka będą klasyfikowani w kategorii „mieszkaniec Miasta i Gminy Sobótka”. Nagradzane będą pierwsze 3 miejsca w klasyfikacji kobiet i pierwsze 3 miejsca w klasyfikacji mężczyzn.
Zwycięzcom klasyfikacji „Mieszkaniec Miasta i Gminy Sobótka” zostaną przyznane statuetki.
Każdy uczestnik biegu spełniający warunki uczestnictwa i kończący bieg w wyznaczonym przez organizatora limicie otrzyma medal okolicznościowy.
Wśród wszystkich zawodników, którzy ukończą bieg zostaną rozlosowane nagrody rzeczowe po zakończeniu dekoracji.

Zapisy do biegu są już otwarte, można to zrobić tradycyjnie już na stronie data sport.

W ramach Maratonu rozegrana będzie klasyfikacja na połowie dystansu. Zawodnicy, którzy wcześniej nie zadeklarują startu w półmaratonie a ukończą bieg główny po pierwszej pętli, będą sklasyfikowani w wynikach półmaratonu, jednakże nie będą brani pod uwagę przy dekoracji zwycięzców.
Styczeń to świetny czas na długie biegi. Zapowiada się świetne bieganie w Masywie Ślęży. Życzymy powodzenia!

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *