Klasa sportowa o profilu judo/siatkówka w r. szk. 2016/2017

 

W roku szkolnym 2016/2017, za zgodą organu prowadzącego i dyrekcji , w Gimnazjum Gminnym w Sobótce będzie utworzona klasa sportowa o profilu judo/siatkówka.

   W jednej klasie znajdą się sportowcy którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania sportowe w jednej z tych dwóch dyscyplin. Zajęcia z siatkówki będzie prowadził p. Piotr Kołodziej, z judo p. Bartłomiej Zamęcki. Uczniowie klasy, oprócz 4 godzin obowiązkowych lekcji wychowania fizycznego, będą miałi dodatkowo 6 godzin zajęć specjalizacyjnych.

   Siatkarze z klasy sportowej zostaną zapisani do klubu UKS Dekoria Świdnica. W ramach klubu zawodnicy spotykać się będą na wspólnych treningach z klasą sportową z Gimnazjum nr 3 w Świdnicy. Wówczas wyłoniony będzie skład do rozgrywek ligi młodzików DZPS w roku szkolnym 2016/2017 i w latach następnych. Po zakończeniu nauki w gimnazjum młodzi sportowcy mogą kontynuować karierę np. w Siatkarskim Ośrodku Sportowym w Świdnicy czy Wrocławiu, lub innym siatkarskim ośrodku sportowym w kraju. Dla zainteresowanych, w czerwcu, przyszły nauczyciel/trener Piotr Kołodziej poprowadzi zajęcia wstępne z siatkówki w hali sportowej gimnazjum. Terminy zajęć to 3, 10 i 17 czerwca, w godz. 14:30 – 16:00.

   Natomiast przyszli judocy mogą trenować po lekcjach w UKS Dojo Sobótka (www.judosobotka.pl). Po zakończeniu edukacji w gimnazjum sportową karierę mogą kontynuować w licem sportowym we Wrocławiu w barwach klubu MKS Juvenia Wrocław (www.gwardiajuvenia.pl) a następnie na studiach AZS-AWF Wrocław lub innych ośrodkach sportowych w kraju. Dla zainteresowanych – w czerwcu – zajęcia z judo prowadzone są w każdy wtorek i czwartek od 17:30 do 18:30 w hali sportowej gimnazjum. Mozna wtedy bezpłatnie spróbować swoich sił w judo. "Serdecznie zapraszam"- trener Bartek Zamęcki

Piotr Kołodziej, Bartłomiej Zamęcki

 

klasa-judo

źródło: Urząd Miasta I Gminy Sobótka

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *