Kodowanie robotów

Warsztaty edukacyjne w Bibliotece|ŚOKSiR.

Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę 

Tak nazywa się projekt, którego realizacja nastąpi już 10 XI 2015 w Bibliotece Publicznej|ŚOKSiR w Sobótce.

Spośród 239 nadesłanych zgłoszeń do udziału w projekcie zakwalifikowanych zostało 109 instytucji, a w tym nasza.

10 XI 2015 odbędą się 2 warsztaty edukacyjne dla grup dzieci w wieku 10-15 lat (IV-VI klasa szkoły podstawowej). W zajęciach wezmą udział rekrutowani przez placówki uczniowie Szkół Podstawowych ze Świątnik, Rogowa Sobóckiego, Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 w Sobótce.

Warsztaty poprowadzi profesjonalista. W oparciu o zainstalowane na komputerach oprogramowanie dzieci będą uczyły się i bawiły z techniką kodowania robotów w języku Scratch.

Warsztaty mają charakter objazdowy i odbywają się we wszystkich zakwalifikowanych instytucjach na terenie kraju.

Document-page-001

 

Celem projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy. Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy YouthSpark oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Trzecia edycja projektu jest objęta patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

Źródło: Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *