Kolejny Mistrz Polski w Gminie Sobótka

W sobotę 28.04.2012r. w Dzierżoniowie odbyły się po raz kolejny Mistrzostwa Polski w Crossduathlonie czyli dyscyplinie sportowej łączącej bieg przełajowy i jazdę rowerem górskim. Dzierżoniowski Ośrodek Sportu i Rekreacji stał się areną zmagań najlepszych zawodników z całego kraju. Głównie na zawody przybyli zawodnicy czołowych klubów triathlonowych Polski, gdyż impreza  odbywała się pod patronatem Polskiego Związku Triathlonu.

Trasa wiodła drogami asfaltowymi, polnymi oraz szutrowymi wokół Ośrodka, a w zależności od kategorii wiekowej uczestników, różniła się długością pokonywanego dystansu. Dla kategorii młodzików i juniorów młodszych było to 2 km biegu, 6,6 km rowerowania i kolejny 1 km biegu, z metą na stadionie. Miłą niespodziankę sprawił mieszkaniec naszej Gminy Maciej Ogrodnik (czas 00:27:14) który zdobył tytuł Mistrza Polski Młodzików w Crossduathlonie wyprzedzając Kamila Jakubka (czas 00:33:19) z Kalisza i Jakuba Kanafowskiego (czas 00:35:26) ze Świdnicy. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż wcześniejsze dokładne zaznajomienie się z trasą (obowiązkowe dla wszystkich zawodników) dało imponujący efekt w postaci trzeciego miejsca dla Macieja Ogrodnika wśród wszystkich startujących na tym dystansie bez podziału na kategorie wiekowe.

Finałem całego dnia zawodów był wyścig seniorów na dystansie 6 km biegu, 26,5 km rower i kolejne 3 km biegu. Mistrzem Polski został Przemysław Szymanowski z Akwedukt Kielce, wicemistrzem Filip Przymusiński z UAM Triathlon Poznań, a brązowym medalistą Krzysztof Augustyniak z Polkowic. Trener Maćka Ogrodnika, Maciej Chmura zajął wysokie 8 miejsce. Przy pięknej, już letniej pogodzie zawody zakończyły się dekoracją zwycięzców. Organizatorzy tradycyjnie już zaprosili na przyszłoroczną imprezę wszystkich zawodników gotowych do sprawdzenia się w tej wymagającej dyscyplinie sportowej.

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *