Koncert zespołu „Zgórmysyny” – Poetyckie piątki pod Wieżycą – 10 maja 2013 r., godz. 19.00.

ZGÓRMYSYNY

Grupa pogodnych romantyków gór. W nowocześnie brzmiących piosenkach dzielą się radością z tego, co małe i codzienne a zarazem ponadczasowe i wielkie â że trawa jest zielona, niebo niebieskie a słońce co dzień na nowo rozpoczyna swoją wędrówkę. Główna inspiracją autorskich piosenek są wędrówki po górach, hart ducha, życiowa energia i moc, jaką wnoszą one do codziennego życia. Jeśli spojrzysz na trudny okres w życiu, pracy czy szkole jak na jeszcze jedno podejście na górujący nad tobą szczyt, to uświadamiasz sobie, że na końcu bardziej niż kiedykolwiek dojrzysz piękno tego świata. Nawet, gdy celu przez chwilę nie widać â to wiesz, że jest i w końcu tam się znajdziesz.
Zgórmysyny tworzą unikalne połączenie profesjonalizmu muzycznego i wykonawczego wynikającego z muzycznego wykształcenia i doświadczenia estradowego z autentycznością przekazu płynącą z ustawicznego osobistego odkrywania mocy, jaką daje patrzenie na świat z dwóch perspektyw â życia codziennego i górskich uniesień.
Koncerty Zgórmysynów gromadzą od przedszkolaków â do osób, które o życiu naprawdę mogą wiedzieć już wiele. Każdy odnajduje coś dla siebie – chwytliwy refren, wspomnienie ze studenckiego rajdu albo głęboko zaszytą w pozornie lekkim tekście życiową refleksję. Melodyjne, zgrabnie zaaranżowane piosenki, serdeczna daleka od niepotrzebnego patosu atmosfera, błyskotliwa narracja w dialogu z publicznością powodują, że koncertów Zgórmysynów wychodzi się z uśmiechem na twarzy i ładunkiem pozytywnej energii na przyszłość.

Zgormysyny---plakat_m

źródło: Urząd Miasta I Gminy Sobótka

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *