Liga Ślężańska – This… is… SPARTA!

Siatkarze Sparty Pustków Żurawski nie zwalniają tempa. Trzecia ekipa poprzednich rozgrywek odniosła w minioną środę dwa ważne zwycięstwa z wymagającymi rywalami. Co więcej, obydwa mecze drużyna z Pustkowa wygrała za 3 punkty!

W pierwszym spotkaniu po drugiej stronie siatki stanął zespół AVTEKu, który do tej pory przegrał tylko raz, z Adrenaliną. Początek meczu należał do gospodarzy, którzy mimo braku dwóch kluczowych zawodników nieźle radzili sobie w ataku. Kontry kończyli Kacper Idzikowski oraz Przemysław Jabłoński. Z kolei Tomasz Kosmala ze Sparty nie mógł odnaleźć właściwego rytmu gry i często mylił się przy siatce. Sytuacja odwróciła się, gdy w pierwszej linii pojawił się atakujący zespołu z Pustkowa, Mateusz Żygadło. Zawodnik ten imponował siłą i dynamiką w ataku, dzięki czemu gra bardzo się wyrównała. Wynik w końcówce seta zmieniał się jak w kalejdoskopie, jednak na nieszczęście dla AVTEKu to goście wykazali się większą skutecznością i ostatecznie zwyciężyli do 27. Przegrany w nerwowych okolicznościach pierwszy set podłamał nieco Sobótczan, co rzutowało na ich postawę w drugiej partii. Nadal nie do zatrzymania był Żygadło, który rozgrywał niesamowity mecz, do gry powrócił też Kosmala. Blok AVTEKu nie mógł poradzić sobie z tymi wysokimi atakującymi. Przewaga Sparty była widoczna od początku do końca seta, co przełożyło się na łatwą wygraną do 17 i w całym spotkaniu 2:0.

W kolejnym meczu Sparta zmierzyła się z zespołem Dream Team Jaszkotle słynącym z bardzo ambitnej postawy na boisku. Obydwa sety wyglądały dość podobnie. Sparta kontrolowała przebieg meczu, utrzymując niewielką przewagę. Graczom Jaszkotla głównie za sprawą starannych wystaw rozgrywającej Ewy Gąsior oraz skutecznych ataków Bartłomieja Guździoła udawało się niekiedy wyjść na prowadzenie, jednak wtedy Żygadło i Kosmala „włączali drugi bieg”, przez co niwelowali przewagę. Pierwszy set Pustków zwyciężył do 22, drugi natomiast do 23, po raz kolejny pewnie inkasując komplet 3 punktów.

Środowy wieczór obfitował w wyrównane i interesujące pojedynki. W meczu rozegranym awansem Budekom podejmował GOKiS Kąty Wrocławskie. Gdy po pierwszej odsłonie GOKiS wręcz deklasował Sobótczan, pewnie kończąc piłki w ataku i wygrywając do 15, wydawało się, że to może być szybkie i łatwe spotkanie dla przyjezdnych. Doświadczona ekipa Marka Sienkowskiego znana jest jednak z tego, że potrafi zmobilizować się w trudnych momentach. Drugi set był już bardziej wyrównany, Budekom poprawił grę w bloku i obronie, a presja towarzysząca końcówce seta nie była sprzymierzeńcem zespołu Kątów, który ostatecznie uległ do 23. Tie-break okazał się popisem pewnej i efektywnej gry Sobótczan, a jednocześnie niefrasobliwości ekipy z Kątów Wrocławskich. Po wyrównanym początku na zagrywkę powędrował Grzegorz Leszczyński, który trudnym, plasowanym serwisem raz po raz wymuszał błędy rywali. Wypracowanej kilkupunktowej przewagi Budekom nie oddał już do końca seta, odnosząc bardzo pewne zwycięstwo do 9, a w całym meczu 2:1.

W innym pojedynku Jaszkotle zagrało z Mietkowem. Mimo kiepskiej postawy w przyjęciu i wyraźnej porażki w pierwszej odsłonie, drużyna Dream Teamu potrafiła w drugim secie otrząsnąć się i doprowadzić do tie-breaka. Na zagrywce świetnie spisywał się Alan Reszka, a pozostali zawodnicy skutecznie bronili i atakowali. Zwycięstwo 2:1 nie przyszło Jaszkotlu łatwo, ale było w pełni zasłużone.