Poznaj projekt SULIWOODS czyli singletrack w Masywie Ślęży

Cele projektu:

Singletrack, to leśna ścieżka rowerowa. Jest wąska, utwardzona, jednokierunkowa, kręta i urozmaicona o różne przeszkody i zakręty w formie band. Jest to ścieżka zarówno dla dzieci i amatorów jak i osób ze sporym doświadczeniem rowerowym, przeznaczona dla każdej grupy wiekowej. Obecnie w lasach dokoła Ślęży oficjalnych ścieżek rowerowych brakuje – i my to zmienimy – mówią organizatorzy projektu!

Naszym celem jest stworzenie systemu ścieżek typu singletrack w Masywie Ślęży.

Wszystkie ścieżki będą dobrze oznaczone, ogólnodostępne i nieodpłatne do użytkowania dla każdego!

Łącznie chcemy stworzyć minimum kilkanaście kilometrów zróżnicowanych i ciekawych tras rowerowych na terenach okalających: Wzgórza Oleszeńskie, Grupę Raduni oraz Ślęży.

Skąd ten pomysł:

Od wielu lat jeździmy na rowerach górskich. Zwiedziliśmy największe i najlepsze miejsca udostępnione rowerom w Europie i na świecie. Kochamy Dolny Śląsk, góry, las i rowery. Tu mieszkamy i chcemy jeździć tu na rowerach jednocześnie nie niszczyć przyrody.

Okolice Góry Ślęży to piękny teren o ogromnym potencjale. Niestety obecna infrastruktua rowerowa i turystyczna w Masywie Ślęży jest bardzo uboga – my jesteśmy od tego, aby w końcu to zmienić.

Chcemy, aby ludzie z Wrocławia i Dolnego Śląska (ale nie tylko!) mogli spędzać aktywnie czas na rowerach w bliskości przyrody, lasu, przyjaciół i rodziny.

Nasza wizja:

Chcemy umożliwić ludziom spędzanie czasu w lesie na rowerach wśród wszystkich dobrodziejstw natury, dlatego przebieg tras rowerowych planujemy wspólnie z Nadleśnictwem Miękinia. Lasy dookoła Ślęży, to teren wielki i piękny, bogaty w rzadkie rośliny i zwierzęta – nie chcemy ich niszczyć. Szanujemy przyrodę – ostrożnie i mądrze planujemy trasy – tym samym chcemy wspólnie regulować ruch turystyczny w lasach Suliwoods.

Stworzymy odpowiednią infrastrukturę rowerową i rozwiniemy region turystycznie.

Kto buduje?

 

Co już zrobiliśmy ?

W listopadzie i grudniu 2015: wykonaliśmy pierwsze prace ręczne w ramach spotkań wolontariuszy, następnie wraz z profesjonalną ekipą Super Trails Brothers STB wykonaliśmy pierwszą część ścieżki. Film z efektami prac niżej:

Wszystko jednak zaczęło się dużo wcześniej, nad ścieżkami rowerowymi w Masywie Ślęży pracujemy już długi czas – przeszliśmy wiele spotkań i konsultacji, w końcu ruszyliśmy z pracami ziemnymi!

SULIWOODS to kolejna oddolna inicjatywa realizowana przez ludzi z pasją. Dzięki ich wielkiemu zaangażowaniu region Ślęży zmienia się bezpowrotnie stając się zupełnie nowym, atrakcyjnym miejscem na mapie wypoczynku, rekreacji i sportu.  Wszyscy którzy chcą pomóc w realizacji projektu mogę wesprzeć jego realizatorów za pośrednictwem portalu PolakPotrafi.pl.

Na dzień dzisiejszy Projekt Suliwoods wsparło blisko 300 internautów, dzięki którym zebrano  kwotę 24503 zł.
Link do strony projektu: https://polakpotrafi.pl/projekt/suliwoods

 

 

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *