Ślężański Festiwal Biegowy

Zgodnie z planem Ślężański Festiwal Biegowy rozpoczął się w piątek prezentacją Krystiana Ogły i Rafała Bielawy. Najpierw Krystian przybliżył widowni swoje starty z cyklu UTWT urozmaicając je pięknymi zdjęciami i ciekawymi filmikami. Do tego barwne opowieści, które nie raz wywoływały śmiech na sali. Następnie mikrofon przejął Rafał Bielawa, który opowiedział o swojej przygodzie jaką było pobicie rekordu na trasie Głównego Szlaku Beskidzkiego. Bieg Rafała, który trwał 108h 55min był niesamowitą opowieścią, którą naprawdę dobrze się słuchało.

W sobotę odbyła się część, na której pole do popisu mieli zawodnicy startujący na różnych dystansach. Wszyscy wspólnie wystartowali spod schroniska pod wieżycą o godzinie 10.00.

Na stronie festiwalu można znaleźć krótki wpis idealnie obrazujący tamten dzień:

„Dziś na Ślęży pogoda do bieganie była wręcz idealna. Po czym to poznać? Po nowych rekordach tras na wszystkich dystansach:

Rekord półmaratonu Marcina Świerca – 1:38:49 – ustanowiony jeszcze w 2014 podczas pierwszej edycji GPŚ-a był nie do ruszenia przez lata. Do tego roku. Bartłomiej Przedwojewski był dzisiaj o 21 sekund szybszy od wielkiego mistrza. Nowy rekord trasy Bartka to: 1:38:28.

Świetny wynik 01:40:11 (trzeci w historii wszystkich pięciu edycji GPŚ-a) osiągnął Marcin Kubica – bardzo obiecujący biegacz górski młodego pokolenia.

Na trasie maratonu czołówka także wykorzystała sprzyjającą pogodę, a zeszłoroczny rekord trasy Jacka Sobasa – 3:49:09 – odszedł do lamusa.

Marcin Wróbel uzyskał dzisiaj wynik 3:38:38, o przeszło 10 minut lepszy od poprzedniego rekordu.

Podobnie było wśród pań. Tegoroczna zwyciężczyni GMŚ – Urszula Podolak – uzyskała czas: 4:13:43, poprawiając o 5 minut ubiegłoroczny rekord Pauliny Janik.

Nie inaczej było na dystansie 10.2 km. Wynik dzisiejszego zwycięzcy – Michała Sikory – jest najlepszym w trzyletniej historii Ślężańskiej Dychy. Nowy rekord trasy to 52:11, o ponad 40 sekund lepszy od poprzedniego (52:52 Dawida Banasia z 2016 roku).

Rekordem trasy na tym dystansie wśród pań – 58:33 – może pochwalić się od dziś Małgorzata Łabuz, o ponad 5 minut szybsza od poprzedniego rekordu (1:04:18 Karoliny Obstój z 2016 roku).

Wszystkim rekordzistom gratulujemy.”

Zdjęcia autorstwa Jacka Bagińskiego możecie znaleźć pod adresem:

https://photos.app.goo.gl/zrZ8Wwy4Sw8uyNrg7

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *