ZABAWA Z CATLem – odkryj puzzle, poznaj historię

Archiwum tworzone przez nas ma wymiar społeczny – oznacza to, że każdy może, a nawet powinien dołożyć swą cegiełkę na rzecz utrwalania historii lokalnej, jeśli tylko dysponuje materiałami, które mogą wypełnić luki. Aby zachęcić Państwa skuteczniej do przejrzenia prywatnych zasobów, wprowadzamy rodzaj gry, który będziemy czasem stosować prezentując co bardziej unikalne materiały. 

Zasady są proste – przyjmujemy zgłoszenia od osób, które mogą nam udostępnić archiwalia na ogólnych zasadach określonych na stronie CATL (dostarczenie materiału do Biblioteki celem digitalizacji). 1 osoba/ofiarodawca = 1 odkryty puzzel. Kolejne części obiektu będą ujawniane, w miarę pojawiania się zgłoszeń. Postęp zabawy można śledzić na fanpage'u CATL:

https://www.facebook.com/CyfroweArchiwumSobotki

Zabawa nie polega na rozpoznaniu obiektu, ale na odkryciu całego pola. Materiał ukryty pod puzzlami jest materiałem wcześniej nie publikowanym i będzie miał charakter możliwie unikalny. 

Czy warto zatem czekać na kogoś, aby poznać nowe, ciekawe zdjęcie, czy lepiej wziąć sprawy w swoje ręce, oderwać się od facebooka i oprócz lajkowania posta zmierzyć się też z historią w realu? 

Wybór należy do każdego. Dla zachęty powiemy, że ukryty obiekt to pozytyw ze szklanego negatywu przedstawiający budynek prawdopodobnie w pierwszym dwudziestoleciu XX w. Każdy ma coś, co jest warte pokazania lub zna osobę, która dysponuje źródłami. Prosimy o propagowanie tej idei. Im więcej odkryjemy teraz, tym bogatsze w wiedzę będą kolejne pokolenia. 

Czekamy na zgłoszenia pod adresem: 

biblioteka@soksir.sobotka.pl lub bezpośrednio w Bibliotece.

Strona CATL w Sobótce

http://sobotka.archiwa.org/ -- Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Sobótce

źródło: Urząd Miasta I Gminy Sobótka

KOMENTARZE DODAJ KOMENTARZ

Skomentuj to

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *